مزایا اجاره ماشین

مزایا اجاره ماشین
به این مطلب امتیاز دهید

بدیهی است که به اجاره خودرو در شهرهای ایران و جهان از طریق آژانس‌های کرایه‌دهنده اتومبیل، اجاره ماشین اطلاق می‌شود. این اجاره می‌تواند از مدتی بین چند ساعت تا چندین روز متغیر باشد. بسته به ماهیت سفر که می‌تواند کاری و یا تفریحی باشد، نوع و امکانات اجاره ماشین در تمامی مناطق مشخص می‌گردد. لازم به ذکر است که وب‌سایت‌های بسیاری در این زمینه به صورت تخصصی به فعالیت می‌پردازند و با توجه به نیاز مخاطبین خود در نزدیکی فرودگاه‌ها، ترمینال‌ها و سایر مناطق شلوغ داخل شهری به ارایه خدمات خود با هزینه‌های معقول اشتغال دارند.در این مطلب میخواهیم بیشتر با مزایا اجاره ماشین آشنا شویم با ما همراه باشید.

مزایا اجاره ماشین

مزایای اجاره ماشین چیست و چه نفعی برای شما دارد؟

1-شما با کرایه کردن خودرو مورد نظر خود همواره می‌توانید بودن صرف هزینه‌های گزاف برای خرید، از آپشن‌های یک خودرو عالی برخوردار باشید.

2-با این روش شما می‌توانید هر چند وقت یک‌بار، ماشینی با امکانات فول را تجربه کرده و اگر توانایی خرید آن را ندارید حداقل راندن با آن را در لیست تجارب خود خواهید داشت.

3-کرایه ماشین در سفر این امکان را به شما می‌دهد که هزینه‌های مربوط به حمل و نقل خود را به حداقل ممکن برسانید.

4-با کرایه انواع خودرو، شما می‌توانید از این مزیت استفاده کرده و در یک شهر خودرو را تحویل گرفته و حتی در یک شهر دیگر آن را تحویل دهید.

5-هزینه‌های مربوط به بیمه و تعمیر و نگهداری خودرو با اجاره ماشین برای شما ناچیز و گاهاً هیچ خواهد بود.

6-در سفر وقتی از سیستم اجاره خودرو استفاده می‌کنید، می‌توانید خیلی راحت به هر مقصدی که می‌خواهید رفته و از تمامی جاذبه‌های توریستی آن شهر و یا کشور، چه دور و چه نزدیک، بدون سختی و صرف هزینه‌های زیاد، بهره‌مند شوید.

چه معایبی برای اجاره خودرو می‌توان در نظر گرفت؟

با وجود بالا بودن مزایا اجاره ماشین یکی از مهم‌ترین مواردی که می‌تواند از بزرگترین معایب اجاره کردن اتومبیل در نظر گرفته شود، ایجاد اشکالات فنی برای خودرو در حین این که در اجاره شما هست، است. در واقع این یک بدبیاری بزرگ بوده و اگر اشکال ایجاد شده به‌دلیل بی‌احتیاطی و یا مراقبت نادرست از جانب شما، اتفاق افتاده باشد، شما را با هزینه‌های زیادی رو به رو خواهد کرد.

بحث امنیت نیز همیشه در کرایه کردن خودروها در میان بوده است. شما باید بیش از خودرویی که متعلق به خودتان است از این اتومبیل نگهداری کنید. همین قضیه ممکن است برای شما دل مشغولی ایجاد کند و عمل کرایه را کمی ریسکی نشان دهد. اما اگر مراقبت‌ها و احتیاط ‌های لازم را داشته باشید، خطری آن را تهدید نخواهد کرد.

بحث خلاف کردن در رانندگی و عدم توجه به علائم راهنمایی و رانندگی نیز در این مبحث دارای اهمیت فراوان است. هر گونه سرپیچی از علائم برای شما ثبت شده و باید نسبت به آن و رفع جریمه از خودرو، پاسخگو باشید. پس اگر به فکر کرایه کردن اتومبیل مورد نظر خود هستید، حتماً نسبت به دیگر زمان‌ها در رانندگی دقت داشته و تمامی علائم و نکات را رعایت کنید.

چگونه می‌توان از امکانات اجاره ماشین بهره‌مند شد؟

همچون دفاتر مشاور املاک که شما را در امر اجاره خانه و ملک راهنمایی و کمک می‌کنند، دفاتر و شرکت‌هایی وجود دارد که وظیفه اجاره انواع ماشین‌ها را بر عهده دارند. این دفاتر اگر از نوع خیلی پیشرفته باشند، هم از امکانات بیش‌تر و ماشین‌هایی با مدل‌های بالاتر برخوردار هستند و هم شعباتی نه تنها در داخل ایران که در خارج از ایران هم خواهند داشت. برای مثال شرکت سوویچ ایران از جمله شرکت‌هایی است که خدماتی بی‌نظیر در زمینه اجاره انواع خودروهای لوکس را به شما ارائه خواهد داد.

مزایا اجاره ماشین

اجاره خودرو با راننده و یا اجاره خودرو بدون راننده

جدا از اینکه اتومبیل کرایه شده چه نامی داشته باشد و یا اصلاً توسط کدام شرکت و کمپانی ساخته شده باشد، مسأله‌ای که بیشتر حائز اهمیت است این است که آیا کرایه این اتومبیل با راننده مناسب‌تر است و یا بدون راننده؟ فارغ از هر چیز باید گفت که این موضوع به سلیقه، سبک زندگی، بودجه اقتصادی و نوع کاربری شخص کرایه‌کننده ارتباط دارد. این مهم است که شما بعد از کرایه ماشین به کجا خواهید رفت؟ با چه کسی خواهید رفت و اصلا هدف شما از انجام این کار چیست؟

بعضی از افراد دوست دارند ماشین را بدون راننده کرایه کنند. چرا که میخواهند تایمشان را با خانواده گذرانده و مایل نیستند تا خلوتشان توسط یک فرد غریبه به هم بخورد. و یا اینکه بعضی از افراد قصد دارند تا 4 سرنشین را سوار یک ماشین با ظرفیت 4 سرنشین کنند. در این صورت جای اضافه‌ای برای راننده موجود نخواهد بود. همچنین بعضی دیگر از افراد به رانندگی هیچ فردی جز خودشان اعتماد ندارند و ترجیح می‌دهند خودشان پشت فرمان بنشینند. و دلایلی از این قبیل…

اما در سوی دیگر نیز افرادی هستند که تمایل ندارند خودشان پشت فرمان باشند و یا حتی میخواهند به مکان مهمی بروند و دوست دارند شخصی ‌آن‌ها را به آن مکان برساند. با این تفاسیر می‌توان نتیجه گرفت که اجاره خودرو با راننده و بی‌راننده به هدف و میل شخصی افراد ارتباط مستقیمی دارد.

مزایا اجاره ماشین از سوییچ در مقایسه با خودروی شخصی برای سفر

تا الان به بررسی شرایط مختلف اجاره خودرو پرداختیم؛ حال می‌خواهیم به مقایسه سفر با اجاره خودرو و خودرو شخصی  بپردازیم. پس از این شما می‌توانید بهتر تصمیم بگیرید که کدام مدل برای شما مناسب‌تر خواهد بود.

  • اگر به خوبی هزینه ‌های داشتن خودروی شخصی را بررسی کنید در بعضی موارد به این نتیجه خواهید رسید که اجاره خودرو حتی از لحاظ هزینه‌ها برای شما به صرفه‌تر است.
  • با تمام خوبی‌ها و مزایا اجاره ماشین از سوییچ که می‌تواند برای شما داشته باشد، اما نمی‌توان این موضوع را انکار کردکه به‌طورکلی اجاره ماشین نسبت به اینکه شما خودروی شخصی داشته باشید یکسری محدودیت‌ها دارد که باید حتماً طبق قوانینی که وجود دارد حتما رعایت شود. حال این قوانین را در ادامه شرح خواهیم داد.
  • اجاره خودرو در مقایسه با خودروی شخصی به‌خصوص در سفر به شما امکان انتخاب‌های بیشتر با توجه به نوع سفر، شرایط سفر و علایقتان را می‌دهد.
  • اگر قصد سفر به کویر، روستا یا حتی مناطق دوردست را دارید به شما پیشنهاد می‌شود اصلاً از ماشین کوچک شخصی خود استفاده نکنید و تا جایی که می‌توانید سعی کنید ماشینی متناسب با نوع سفر خود که ایمن و پرقدرت باشد اجاره کنید تا از وقوع حوادث احتمالی رانندگی جلوگیری کنید.
  • تجربه‌ای هیجان انگیزتر و جذاب‌تر از سفر با خودروی شخصی، در واقع شما با اجاره ماشین از سوییچ می‌توانید خودرویی جدید، مدرن و خاص را برای مدتی مشخص اجاره کنید. قطعاً این موضوع می‌تواند تجربه خاص و به‌یادماندنی برای شما باشد و شما را برای مدتی از زندگی یکنواخت و عادی که دارید دور کند.

مزایا اجاره ماشین

شهرهای تحت پوشش اجاره خودرو از سوییچ کدامند؟

اجاره خودرو بدون راننده و یا اجاره خودرو با راننده در بیش از 15 شهر ایران توسط شرکت سوییچ ایران خدمات ارائه می‌دهد. یعنی 23 ایستگاه دارد و همچنین برای تمامی فرودگاه‌های بین‌المللی ایران قابل استفاده است.

حداقل و حداکثر مدت زمان اجاره ماشین از شرکت سوییچ ایران چقدر است؟

حداقل مدت زمان اجاره ماشین از سوییچ، 24 ساعت است و حداکثر زمان اجاره ماشین بدون راننده یک سال است. البته اجاره خودرو با راننده در داخل شهر، حداقل 10 ساعت و حداکثر 15 ساعت است. همچنین برای خارج شهر حداکثر تا 12 ساعت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مزایا اجاره ماشین