هزینه تاکسی در کیش | تاکسی لندن تا مینی بوس

هزینه تاکسی در کیش
به این مطلب امتیاز دهید

هزینه‌ی اجاره‌ی تاکسی در جزیرهٔ کیش، همانند سایر شهرها، متمایز و مشخص است. برای انجام سفرهای درون جزیرهٔ کیش، گزینه‌های مختلفی وجود دارد، از جمله تاکسی‌های تلفنی (با رنگ سفید)، تاکسی‌های خطی (با رنگ زرد)، مینی‌بوس و یا اجاره خودرو از موسسات اجاره‌کار بدون راننده. همچنین، خودروهایی نیز برای حمل بار در دسترس هستند.

آیا از خدمات تاکسی اینترنتی در جزیرهٔ کیش می‌توان استفاده کرد؟

بله، تاکسی‌های اینترنتی مانند اسنپ و تپسی در جزیرهٔ کیش نیز فعال هستند و می‌توان در هر ساعت از شبانه‌روز و در هر نقطه‌ای از جزیره، خودرو درخواست کرد.

چقدر هزینه‌ی تاکسی در کیش است؟

قیمت اجاره‌ی تاکسی تلفنی در سال ۱۴۰۲، تقریباً بین ۵۰ تا ۱۱۰ هزار تومان، به وابستگی به مسیر، مشخص شده است.

آیا تاکسی‌های کیش دستگاه کارتخوان دارند؟

بله، می‌توان مبلغ اجاره‌ی تاکسی را از طریق دستگاه کارتخوان به رانندگان پرداخت کرد.

تعیین نرخ اجاره‌ی تاکسی (تلفنی، خطی، اینترنتی و مینی‌بوس) در جزیرهٔ کیش و هر یک از انواع وسایل نقلیهٔ عمومی که در این جزیره خدمات ارائه می‌دهند، انجام شده است. استفاده از کمربند ایمنی برای مسافران جلوی خودروها الزامی است و بارورزی فراتر از ظرفیت ممنوع است.

از ساعت ۲۴ تا ۶ صبح، ۲۰ درصد به مبلغ اجاره اضافه می‌شود. همچنین، برای هر لغو خدمت، ۲۰ درصد از مبلغ ورودی آن منطقه به عنوان هزینه لغو دریافت می‌شود.

استفاده از خودروهای شخصی (خارج از تاکسی‌های زرد و سفید) برای مسافرکشی در جزیرهٔ کیش ممنوع است.

بر اساس توافقات با شرکت‌های تاکسی اینترنتی، فعالیت خودروهای با پلاک سرزمین اصلی در اپلیکیشن‌های مذکور در جزیرهٔ کیش مجاز نیست.

 

برای اجاره خودرو در کیش میتوانید از سوییچ ایران رزرو کنید

 

کرایه مینی‌بوس‌ها

کرایه‌ی مینی‌بوس‌ها در جزیره کیش برای مسیرهای کوتاه و بلند تفاوتی ندارد. در ساعات 6 صبح تا 1 بامداد، هر نفر 2,700 تومان و در ساعات 1 شب تا 6 صبح، هر نفر 4,050 تومان می‌باشد.

تاکسی لندن در کیش

تاکسی لندن در کیش

در جزیره کیش، علاوه بر خدمات معمولی تاکسی، تاکسی‌هایی به نام تاکسی لندن نیز در دسترس هستند که به شکلی شبیه به تاکسی‌های شهر لندن عمل می‌کنند. این تاکسی‌ها دارای رنگ مشکی هستند و از فضای بیشتری برخوردارند. این نوع تاکسی‌ها به افراد معلول و سالمند با ویلچر هم خدمت می‌دهند. هزینه‌ی این نوع تاکسی‌ها مشابه تاکسی‌های معمولی است.

تاکسی‌های هیبریدی کیش

همچنین، تاکسی‌های هیبریدی نیز در جزیره کیش فعالند که از خودروهای تویوتا پریوس هیبریدی استفاده می‌کنند. این تاکسی‌ها مصرف سوخت پایینی دارند و برای مسافران محیط‌زیستی دوستانه هستند.

برای اجاره خودرو در جزیره کیش

برای اجاره خودرو در جزیره کیش، شرکت‌های مختلفی وجود دارند که خودروهای لوکس و معمولی را برای اجاره ارائه می‌دهند. هزینه‌ی اجاره خودرو به نوع و مدل خودرو بستگی دارد و با اجاره خودرو، شما می‌توانید به آسانی از دیدنی‌های جزیره با خودروی خصوصی خود لذت ببرید.

نکاتی برای استفاده از حمل و نقل عمومی کیش

در انتخاب وسیله نقلیه، به شرایط و نیازهای خودتان توجه کنید. اگر تعداد شما زیاد است، استفاده از مینی‌بوس مناسب‌تر است. اگر تعداد کمی دارید، تاکسی‌های زرد گزینه مناسب‌تری هستند زیرا هزینه‌ی آن‌ها کمتر است.

همچنین با اقامت در هتل‌های شرقی جزیره، دسترسی به اماکن تفریحی و خرید آسان‌تر خواهد بود و نیاز به استفاده از وسایل نقلیه عمومی کمتر می‌شود. همچنین برخی از هتل‌ها خدمات رفت و آمد رایگان به مراکز خرید را فراهم می‌کنند که می‌توانید از آن استفاده کنید.

جمع بندی

هزینه‌های اجاره‌ی تاکسی در جزیرهٔ کیش، همچنان که در بسیاری از شهرها است، متنوع و مشخص است. برای مسافرت در داخل جزیرهٔ کیش، انتخاب‌های متنوعی وجود دارد، از جمله تاکسی‌های تلفنی با رنگ سفید، تاکسی‌های خطی با رنگ زرد، مینی‌بوس‌ها و یا اجاره خودرو از موسسات اجاره‌کار بدون راننده. همچنین، خودروهایی نیز برای حمل بار در دسترس هستند.

تاکسی‌های اینترنتی مانند اسنپ و تپسی نیز در جزیرهٔ کیش به‌صورت فعال حضور دارند و می‌توان در هر ساعت از شبانه‌روز و در هر نقطه‌ای از جزیره، خودرو را درخواست کرد.

قیمت اجاره‌ی تاکسی تلفنی در سال ۱۴۰۲، تقریباً بین ۵۰ تا ۱۱۰ هزار تومان، به وابستگی به مسیر، مشخص شده است. همچنین، تاکسی‌های کیش دارای دستگاه کارتخوان بوده و می‌توان مبلغ اجاره‌ی آن را از طریق آن پرداخت کرد.

تعیین نرخ اجاره‌ی تاکسی (تلفنی، خطی، اینترنتی و مینی‌بوس) در جزیرهٔ کیش انجام شده است و استفاده از کمربند ایمنی برای مسافران الزامی است. از ساعت ۱۲ شب تا ۶ صبح، ۲۰ درصد به مبلغ اجاره اضافه می‌شود و برای هر لغو خدمت، ۲۰ درصد از مبلغ ورودی آن منطقه به عنوان هزینه لغو دریافت می‌شود. استفاده از خودروهای شخصی برای مسافرکشی در جزیرهٔ کیش ممنوع است و براساس توافقات با شرکت‌های تاکسی اینترنتی، فعالیت خودروهای با پلاک سرزمین اصلی در اپلیکیشن‌های مذکور مجاز نیست.

هزینه‌های اجاره‌ی تاکسی‌های خطی یا زرد و همچنین نرخ‌های مصوب شورای ترافیک برای مسافرت در جزیرهٔ کیش مشخص شده است. همچنین، کرایه‌ی مینی‌بوس‌ها برای مسافرت در ساعات مختلف تغییر قیمت دارد.

در نهایت، در انتخاب وسیله نقلیه، باید به شرایط و نیازهای خود توجه کنید. استفاده از مینی‌بوس مناسب‌تر است اگر تعداد مسافران زیاد باشد، در حالی‌که تاکسی‌های زرد گزینه مناسب‌تری برای تعداد کمتری از مسافران هستند. همچنین، با اقامت در هتل‌های شرقی جزیرهٔ کیش، دسترسی به اماکن تفریحی و خرید آسان‌تر خواهد بود و نیاز به استفاده از وسایل نقلیه عمومی کمتر می‌شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هزینه تاکسی در کیش