قیمت کرایه خودرو

به این مطلب امتیاز دهید
قیمت اجاره خودرو

قیمت کرایه خودرو طبق فاکتورهای خاصی تعیین می‌شود

قیمت کرایه خودرو طبق فاکتورهای خاصی تعیین می‌شود. افراد برای اجاره ماشین مورد نظر خود ابتدا قیمت را بررسی کرده و شرکت اجاره دهنده ماشین را از لحاظ قیمت انتخاب می کنند.

همیشه قبل از اجاره ماشین در مورد شرکت اجاره خودرویی که قصد اجاره از آن را دارید تحقیق کنید.

حتماً در مورد مشتریان قبلی و خدمات ارائه دهنده شرکت توجه فرمایید.

نرخ اجاره خودرو به طور معمول بر اساس فاکتورهای بسیاری تعیین و مشخص می‌شود.

به همین خاطر است که در بسیاری مواقع مؤسسات اجاره ماشین هزینه و تعرفه‌های کاملاً متفاوت دارند.

در این مقاله بسیاری از معیارهای که می‌تواند بر قیمت کرایه ماشین مؤثر باشد بررسی کرده و دلایل آن را عنوان خواهیم کرد.  برای اطلاع از این عوامل با ما تا پایان این مقاله همراه باشید.

معیارهای بسیاری می‌توانند بر هزینه اجاره ماشین مؤثر باشند

قیمت اجاره خودرو

معیارهای بسیاری می‌توانند بر نرخ اجاره خودرو مؤثر باشند اما اولین و مهم‌ترین آن‌ها ارزش روز خودرو است.

مسلماً نوسانات که این روزها در نرخ خودرو دیده می‌شود کاملاً بر قیمت کرایه ماشین مؤثر می‌باشد.

معیار قیمت گذاری بر اجاره خودرو وابسته به ارزش‌گذاری آن است. قطعاً نرخ کرایه یک اتومبیل 800 میلیونی با یک خودروی 500 میلیونی کاملاً متفاوت خواهد بود. بنابراین اگر دنبال یک اجاره خودرو ارزان هستید باید به کلاس خودروی موردنظر توجه داشته باشید.

چرا قیمت کرایه ماشین متفاوت است؟

نرخ اجاره خودرو

علاوه بر قیمت اولیه خودرو خریداری شده توسط شرکت اجاره ماشین باید به این نکته توجه کرد که هر چه قیمت یک خودرو باارزش‌تر و گران‌تر باشد سایر هزینه‌های جانبی آن هم بالاتر خواهد رفت.

هزینه‌های جانبی ماشین از جمله تعویض لوازم مصرفی، لنت ترمز، لاستیک، فیلترها، روغن موتور و غیره هم بالاتر خواهد بود.
از دیگر عوامل افزایش قیمت اجاره خودروهای لوکس، هزینه استهلاک است.

زمانی که قیمت خودرو بالا باشد، با استفاده بیشتر از آن استهلاک خودرو نیز بالا می‌رود و مبلغ زیادی از قیمت خودرو با افزایش کیلومتر آن افت می‌کند.

 به جز هزینه‌های قطعات جانبی باید در نظر گرفت که هزینه تعمیرات و نگهداری خودروهای لوکس و گران‌قیمت بسیار بالاست. علاوه بر این‌که تهیه لوازم یدکی اصل برای این نوع از ماشین‌ها بسیار دشوار است دستمزد تعمیرات آن‌ها نیز بالاتر از خودروهای معمولی است.

خواب سرمایه در قیمت کرایه خودرو مؤثر است؟

خواب سرمایه در قیمت اجاره ماشین مؤثر است، این نکته بسیار مهم و قابل توجهی است که مالک شرکت کرایه ماشین برای خرید خودروهای خود هزینه‌ای را پرداخت کرده است و به اصطلاح سرمایه خود را بابت خرید خودرو خوابانده است.

در نتیجه انتظار دارد که از این خواب سرمایه سودی را دریافت کند؛ بنابراین قیمت اجاره ماشین به احتساب این خواب سرمایه محاسبه می‌شود.

بسیاری از هزینه‌های دیگر نظیر هزینه بیمه ثالث و بدنه، عوارض و مالیات سالانه، هزینه نگهداری، پارکینگ، کارواش و سایر موارد نیز در این مدل از خودروها بسیار بالاتر از سایر خودروها است.

تأثیر نوع قرارداد بر نرخ اجاره ماشین

معمولاً کمترین زمان قرارداد اجاره ماشین یک روز است؛ اما شما می‌توانید از یک روز تا چند ماه خودرو اجاره کنید.

سوئیچ ایران خدمات اجاره ماشین خود را در قالب قراردادهای اجاره خودرو کوتاه مدت و بلند مدت ارائه می‌کند. که مشتری با انتخاب قرارداد موردنظر می‌تواند یک اجاره خودرو با شرایط آسان و مناسبی داشته باشد.

هر چقدر تعداد روزهای اجاره شما افزایش یابد مبلغ کرایه ماشین نیز افزایش می‌یابد اما باید در نظر داشت که اجاره روزانه خودرو سوئیچ با افزایش تعداد روز کاهش می‌یابد.

فرض کنید اگر قیمت روزانه کیا اسپورتیج برای 3 تا 6 روز 985 هزار تومان باشد این مبلغ برای اجاره روزانه ماشین موردنظر در بازه زمانی 7 تا 13 روز 945 هزار تومان و برای 14 تا 20 روز اجاره، روزانه 890 هزار تومان خواهد بود. بنابراین تعرفه کرایه ماشین با توجه به بازه زمانی که خودروی خود را اجاره کرده‌اید متفاوت خواهد بود.

هزینه اجاره خودرو با راننده چگونه محاسبه می‌شود؟

قیمت اجاره ماشین با راننده کاملاً با اجاره خودرو بدون راننده متفاوت است.

  • ترانسفر شهری
  • ترانسفر فرودگاهی
  • ترانسفر 5 ساعته
  • ترانسفر 10 ساعته

بر اساس نوع سرویسی که انتخاب کرده‌اید می‌تواند قیمت کرایه ماشین متفاوت باشد و این قیمت بر اساس ساعت و مسافت طی شده محاسبه شود.

در بسیاری از موارد اجاره خودرو با راننده هزینه‌ای برای شما نخواهد داشت!

در بسیاری از موارد اجاره خودرو با راننده هزینه‌ای برای شما نخواهد داشت و دیگر نیازی نیست هزینه بنزین، بیمه، کارواش و سایر موارد را پرداخت کنید و همگی این‌ها توسط شرکت کرایه ماشین پرداخت خواهند شد. با توجه به موارد گفته شده شرکت سوئیچ تمام تلاش خود را می‌کند که اجاره خودرو ارزان و اجاره خودرو با شرایط آسان به مشتریان ارائه دهد.

آیا خودروهای اجاره‌ای محدودیت کیلومتر دارند و این مسئله چه تأثیری بر هزینه اجاره خودرو خواهد گذاشت؟

یکی از مواردی که در اجاره ماشین مطرح است محدودیت کیلومتر می‌باشد.

همه شرکت‌های کرایه ماشین محدودیت کیلومتر خاصی برای خودروهای اجاره‌ای خود دارند. باید در نظر داشته باشید که شما می‌توانید با خودروی اجاره‌ای خود به هرکجا که تمایل داشتید در داخل و خارج از شهر سفر کنید.

حتی شما می‌توانید خودروی خود را از یک ایستگاه اجاره کرده و در ایستگاه دیگر تحویل دهید.

اما نباید این موضوع را فراموش کنید که همه خودروهای اجاره‌ای دارای محدودیت کیلومتر روزانه هستند.

این محدودیت کیلومتر با توجه به نوع شرکت اجاره ماشین و همچنین نوع خودرو متفاوت است و معمولاً این محدودیت بین 250 تا 350 کیلومتر متغیر است.

اما اگر قصد دارید سفر طولانی‌تری داشته باشید و مسافت بیشتری را طی کنید و یا ناخواسته از این محدودیت کیلومتر عبور کنید چه اتفاقی می‌افتد؟

با یک مثال می‌توانیم این مسئله را برای شما توضیح دهیم.

اگر فرض کنید که شما خودروی خود را برای یک هفته اجاره کرده باشید و برای هرروز 300 کیلومتر محدودیت کیلومتر داشته باشید درمجموع می‌توانید 2100 کیلومتر با خودروی اجاره‌ای خود برانید.

اما اگر باز هم این مقدار کیلومتر برای شما کافی نیست و نیاز است که بیشتر از این مقدار برانید باید هزینه اضافه‌ای بابت هر کیلومتر اضافه به شرکت کرایه خودرو خود بپردازید.

راه حل دیگر این است که خودروی خود را بدون محدودیت کیلومتر اجاره کنید. به این معنی که 30 درصد از مبلغ کرایه ماشین خودرو را در هنگام رزرو خودرو پرداخت می‌کنید و بدون محدودیت کیلومتر هرچقدر که تمایل داشته باشید برانید. که چه بسا ممکن است اجاره ماشین بدون محدودیت کیلومتر برای شما به یک اجاره ماشین ارزان تبدیل شود.

مدل خودرو و سال ساخت آن بر نرخ اجاره ماشین چه تأثیری دارد؟

سوییچ ایران دارای تنوع بسیار بالایی در ناوگان خود است. شما می‌توانید یک مدل خودرو خاص را با مدل‌های مختلف اجاره کنید و اجاره خودرو ارزان و مناسبی داشته باشید. به طور مثال قیمت اجاره خودرو اسپورتیج 2015 ارزان‌تر از خودروی اسپورتیج مدل 2018 است؛ بنابراین مدل و سال ساخت خودرو می‌تواند از عوامل تعیین‌کننده قیمت کرایه خودرو باشد.

دلیل تفاوت قیمت در شرکت‌های اجاره خودرو مختلف است

دلیل تفاوت قیمت در شرکت‌های اجاره خودرو مختلف است، یکی از دلایل تنوع قیمت در شرکت‌های مختلف متفاوت بودن سال ساخت و مدل خودروهای ارائه ‌شده توسط این شرکت‌هاست.

اما همه دلایل به تفاوت سال ساخت و مدل ختم نخواهد شد و دلایل دیگری نیز می‌تواند در این اختلاف قیمت دخیل باشد.
یک شرکت می‌تواند با توجه به خدمات جانبی که ارائه می‌دهد ازجمله بیمه، تجهیزات جانبی، پشتیبانی 24 ساعته و سایر خدمات مکمل خود قیمت بالاتری نسبت به سایر شرکت‌های اجاره ماشین داشته باشد.

اما مشکلات ازآنجایی شروع خواهند شد که شما با دریافت خدمات به ظاهر یکسان قیمت‌های متفاوتی را مشاهده می‌کنید.

امکان دارد تصور کنید که شرکت اجاره خودروی که قیمت بالاتری پیشنهاد می‌دهد منصف نیست و شما می‌توانید با قیمت پایین‌تر همان خودرو را از شرکت دیگری اجاره کنید. اما متأسفانه در صنعت اجاره خودرو افراد و شرکت‌های نامعتبری وجود دارند که با سوءاستفاده از عدم آگاهی افراد نرخ‌های بسیار پایین‌تر از عرف بازار پیشنهاد می‌‌دهند و پس از ایجاد مشکلات مالی و حقوقی برای افراد موجب ایجاد بی‌اعتمادی در مشتریان می‌شوند از این رو مشتریان گرامی با تحقیقات و بررسی درست می‌توانند شرکت باسابقه و مطمئنی را انتخاب کرده تا بتوانند اجاره خودرو ارزان و مطمئنی داشته باشند.

ازجمله مواردی که می‌تواند باعث مشکلات در اجاره خودرو از شرکت‌های نامعتبر شوند

  • عدم تحویل به‌موقع خودرو با توجه به‌روز و ساعت ذکر شده در قرارداد
  • استفاده از خودروهای خارج از شرکت که بعضاً ممکن است توقیفی یا دزدی باشند
  • ارائه خودروهای بی‌کیفیت ازنظر فنی و ایجاد مشکلات بسیار در مسیر
  • ارائه خودروهای بی‌کیفیت ازنظر ظاهری و عدم رضایت مشتری از سالم بودن بدنه خودرو
  • عدم بازگرداندن ودیعه جریمه و چک ضمانت
  • ایجاد محدودیت‌های خارج از عرف برای اجاره گیرنده

شما نیز تجربه‌های خود را در رابطه با اجاره خودرو با ما در میان بگذارید تا بتوانیم اجاره خودرو ارزان و مناسبی را به شما عزیزان ارائه دهیم.ک

میانگین امتیازات ۴ از ۵
از مجموع ۲ رای

3 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت اجاره خودرو