چرا به گواهینامه بین المللی رانندگی نیاز داریم؟

گواهینامه بین المللی
به این مطلب امتیاز دهید
چرا به گواهینامه بین المللی رانندگی نیاز داریم؟

همیشه یکی از گزینه‌های فوق‌العاده برای سفرهای تفریحی و کاری استفاده از خودرو شخصی است. اگر جزء آن دسته از اشخاصی هستید که کشف مکان‌های جدید و سفرکردن از برنامه‌های همیشگی شماست احتمالاً ترجیح می‌دهید که خودرو شخصی خودتان را برانید.

استفاده از خودرو اختصاصی در سفرها به شما کمک می‌کند که مسیرتان را به‌دلخواه انتخاب کنید. شما می‌توانید با استفاده از خودرو شخصیتان هر جا که تمایل داشته باشید رانندگی کنید و نگران مشکلات و دغدغه‌های وسایل نقلیه عمومی نباشید.

معمولاً یکی از مهم‌ترین مسائل و محدودیت‌ها در سفرها برآورد هزینه است. اگر چه شما برای داشتن خودرو شخصیتان و یا اجاره کردن آن متحمل پرداخت هزینه خواهید شد اما اگر به طور کلی بررسی کنید متوجه می‌شوید که با اندک هزینه گواهینامه بین‌المللی و اجاره خودرو دیگر نیاز نیست هزینه‌های گزاف بلیت قطار و اتوبوس و تاکسی مسیرهای مختلف را پرداخت کنید. این صرفه جویی در هزینه زمانی بیش‌تر به چشم می‌آید که تعداد افرادی که با آن‌ها سفر می‌کنید بالا باشند. در این صورت اجاره خودرو و دریافت گواهینامه بین المللی در کاهش هزینه‌ها کمک شایانی خواهد کرد.

چگونه گواهینامه بین‌المللی بگیریم؟

چگونه گواهینامه بین‌المللی بگیریم؟

اکثر افرادی که به دنبال دریافت گواهینامه بین‌المللی هستند به دلیل آن که تصور می‌کنند مراحل دریافت گواهینامه بین‌المللی همچون سایر امور اداری بسیار سخت و دشوار است و نیاز به گذراندن تمامی مراحل گواهینامه پایه 3 است، از دریافت آن منصرف می‌شوند؛ اما برای شما بسیار جالب خواهد بود اگر بدانید که بر خلاف تصورتان دریافت گواهینامه بین‌المللی بسیار آسان است.

اگر گواهینامه پایه 3 شما تا یک ماه آینده اعتبار داشته باشد و شما متقاضی دریافت گواهینامه بین‌المللی باشید به راحتی می‌توانید آن را دریافت کنید. بد نیست بدانید متولی صدور گواهینامه بین المللی کانون جهانگردی و اتومبیل رانی جمهوری اسلامی است، بنابراین به طور کلی فرآیند دریافت گواهینامه بین‌المللی کمتر در کاغذ بازی‌های اداری متوقف خواهد شد.

برای دریافت گواهینامه بین المللی چه مدارکی مورد نیاز است؟

برای دریافت گواهینامه بین المللی چه مدارکی مورد نیاز است؟

معمولاً افرادی که برای سفر‌های خارجی اقدام می‌کنند موفق به اخذ پاسپورت شده‌اند. یکی از مهم‌ترین مدارکی که در هنگام دریافت گواهینامه بین‌المللی باید به همراه داشته باشید پاسپورت است؛ بنابراین اگر هنوز پاسپورت خود را دریافت نکرده‌اید نمی‌توانید برای دریافت گواهینامه بین‌المللی اقدام کنید.

مسلماً داشتن گواهینامه پایه 3 شما یکی دیگر از ضروریات دریافت گواهینامه بین‌المللی است. اگر قصد دریافت گواهینامه بین المللی سه ساله را دارید اعتبار گواهینامه شما باید کمتر از یک سال باشد و اگر قصد دارید برای گواهینامه بین المللی یک ساله اقدام کنید اعتبار گواهینامه شما باید بیش‌تر از یک ماه باشد.

در هنگام تقاضا برای اخذ گواهینامه بین‌المللی از شما درخواست می‌شود یک فرم را با دقت تکمیل کنید.

فرم پیش رویی شما به دو زبان فارسی و انگلیسی است. باید دقت داشته باشید که در فرم انگلیسی همه تاریخ‌ها به میلادی تبدیل می‌شوند. این فرم‌ها شامل یک سری از اطلاعات شخصی و عمومی هستند.

از دیگر موارد مورد نیاز یک قطعه عکس ۳ در ۴ تمام رخ است که برای خانم‌ها حتماً باید این عکس محجبه باشد.

به یاد داشته باشید در صورتی که قبلاً گواهینامه بین‌المللی داشتید و از تاریخ اعتبار آن گذشته است حتماً مدارک آن را همراه خود داشته باشید.

 هزینه دریافت گواهینامه بین‌المللی

یکی از سؤالات همیشگی متقاضیان گواهینامه بین‌المللی میزان هزینه دریافت آن است.

اگر متقاضی اخذ گواهینامه یک سال هستید قیمت گواهینامه بین‌المللی ۹۵ هزار تومان است.

اگر متقاضی اخذ گواهینامه موتورسواری هستید قیمت گواهینامه بین المللی ۱۱۵ هزار تومان

و اگر متقاضی دریافت گواهینامه بین المللی سه ساله هستید قیمت گواهینامه بین المللی ۳۰۵ هزار تومان است.

تصور کنید که شما با یک خانواده 5 نفری در حال سفر به خارج از کشور هستید. محاسبه کنید که اگر برای هر یک از اعضای خانواده نیاز به تهیه بلیط قطار یا اتوبوس باشید در این صورت مبلغ قابل پرداخت شما بسیار بالا خواهد بود اما اگر اقدام به اجاره خودرو کنید این مبلغ برای شما بسیار کاهش خواهد یافت.

سوئیچ ایران و صدور گواهی نامه بین المللی

سوئیچ ایران به صورت شبانه‌روزی در ایستگاه مستقر در فرودگاه بین المللی با مجوز از کانون اتومبیلرانی و جهانگردی قادر به صدور گواهینامه بین المللی برای مشتریان گرامی می‌باشد. از این رو اگر افراد موفق به گرفتن گواهینامه بین المللی تا قبل از پرواز خود نشده‌اند، می توانند قبل از پرواز بدون هیچ دغدغه‌ای به ایستگاه سوییچ در فرودگاه مراجعه کرده تا در مدت زمان کوتاهی همکاران ما در سوئیچ گواهی نامه را براشون صادر کنند.

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

گواهینامه بین المللی