کرایه خودرو

به این مطلب امتیاز دهید
کرایه خودرو

با توجه به کاربردهای فراوان صنعت نوظهور کرایه خودرو در جهان و ایران، امروزه این صنعت طرفداران بسیاری پیدا کرده که روزبه‌روز بر تعداد آن ‌ها افزوده می شود.

 وابستگی به خودرو به ‌قدری زیاد شده که تصور یک روز بدون ماشین غیر ممکن به نظر می‌رسد تا جایی که امروزه همه افراد نیاز به داشتن خودرو را در اکثر برنامه های خود ضروری می دانند.

اما در بعضی مواقع ممکن است خودروی شخصی شما در آن زمان و برای آن برنامه مناسب نباشد و یا اینکه سفری تفریحی و یا کاری داشته باشیدکه نیاز به خودروی مناسب تر باشد.

از این رو با کرایه خودرو از یک شرکت اجاره ماشین با سابقه به شما کمک می‌کند تا در سفرهای کاری، قرارهای ملاقات‌ مهم، مجالس و مراسم‌های مهم خانوادگی ماشین مناسب خود را داشته باشید.

 امروزه مجموعه های کرایه ماشین توانسته اند بستر مناسبی را برای مشتریان بوجود بیاورند تا تمام اقشار جامعه بتوانند از این نوع خدمات حمل و نقل استفاده کنند.

تاریخچه صنعت کرایه خودرو

تاریخچه روزهای ابتدایی صنعت خودروهای اجاره ای پوشیده از رمز و راز است اما عقیده بر این است که صنعت کرایه خودرو برای اولین بار در سال ۱۹۱۶ در آمریکا آغاز به فعالیت کرد.

اگرچه طبق توافق عمومی به نظر می رسد که اولین قرارداد اجاره خودرو توسط جو ساندرز با شروع قراردادهای اجاره ای با مدل T فورد و هر مایل ۱۰ سنت بسته شد و او در سال ۱۹۲۵ دارنده آژانس های اجاره ماشین خود در ۲۱ ایالت بود.

با آغاز جنگ جهانی دوم و با توسعه سیستم ریلی، تقاضای اجاره ماشین در آمریکا با رشد قابل توجهی مواجه شد و در ایستگاه‌های راه‌آهن غرفه‌هایی را به کرایه ماشین اختصاص دادند. همچنین با رشد خطوط هوایی نیاز به اجاره ماشین نیز بیشتر شد، به همین دلیل شرکت‌های کرایه خودرو در فرودگاه‌ها نیز محل‌هایی را برای کرایه ماشین در نظر گرفتند.

یکی از اولین و مشهورترین شرکت‌ها در زمینه صنعت اجاره خودرو در دنیا هرتز می‌باشد. از دیگر شرکت‌های معروف اجاره خودرو در جهان می‌توان از شرکت باجت، آویس، آلامو، سیکست ، یوروپکار نام برد 

آغاز فعالیت کرایه ماشین در ایران

 

شرکت سوییچ یکی از به نام‌ترین شرکت کرایه ماشین در ایران می باشد که از سال 1390 درزمینه کرایه خودرو مشغول به فعالیت است و از پایه گذاران صنعت اجاره ماشین در ایران می باشد.

در کنار سوئیچ شرکت‌های دیگری در این راستا فعالیت خود را آغاز کرده‌اند که این صنعت روز به روز در ایران رونق یافت و امروزه به تدریج فرهنگ اجاره خودرو در بین مردم جا افتاده است.

شرکت سوئیچ با ارائه خدمات اجاره ماشین و با در نظر گرفتن قوانین کرایه ماشین همگام با سایر کشورها توانسته است تا این نیاز را برطرف کند و با ارائه خدمات خود در قالب اجاره خودرو با راننده و اجاره خودرو بدون راننده در ایران و سراسر جهان در صنعت کرایه خودرو پیشتاز باشد.

سوییچ در داخل ایران خدمات اجاره خودرو را در بیش از 23 ایستگاه در 15 شهر و تمامی فرودگاه‌های بین‌المللی ایران ارائه می‌دهد.

سوئیچ ایران این امکان را به مسافران می‌دهد که خودروی موردنیاز خود را به‌راحتی در کلاس موردنظر از اقتصادی تا لوکس در داخل ایران در ایستگاه موردنظرشان دریافت کنند.

کرایه خودرو و تأثیر آن بر صنایع دیگر

یکی از صنایع بدیع که حتی در دنیا هم از سابقه کمی برخوردار است اما توانسته با سن کم خود جایگاه بسیار ویژه‌ای برای خود ایجاد کند، صنعت کرایه خودرو است.

صنعتی که شاید در نگاه اول بسیار لوکس و مدرن به نظر برسد اما وقتی به ابعاد گوناگون و استفاده های فراوان آن نگاهی می اندازید متوجه می شوید یکی از نیازهای مهم برای صنایع مختلف دیگر در جامعه است.

یکی از این صنایع صنعت توریست و گردشگری است که در این صنعت نیاز به زیرساخت های مناسب برای جذب توریست است. یکی از این زیرساخت ها وجود وسایل نقلیه مناسب و به‌روز برای گردشگرانی است که می خواهند خود آزادانه در نقاط مختلف کشور سفر کنند و محدودیت های تورهای مختلف را نداشته باشند.

از دیگر صنایع مهم، صنایع نفت، پتروشیمی، فولاد و …. است که حضور کارشناسان و تکنسین های خارجی از کشورهای صاحب این صنایع را می طلبد و گاه لازم است خودرویی ویژه در اختیار آنان قرار گیرد.

از این رو صنعت کرایه خودرو می تواند بستر مناسبی را با به کار بردن شیوه های نوین و خاص ایجاد کند تا با بالا بردن سطح کیفیت و افزایش تعداد کاربران، این صنعت به بالاترین سطح کیفیت خود در کشور عزیزمان برسد.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در facebook

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوییچ ایران