قبل از اجاره خودرو حواستان به این چند نکته باشد!

به این مطلب امتیاز دهید
اجاره ماشین

هرچند اجاره خودرو در نگاه اول کاری آسان به نظر می‌رسد؛ اما باید برای انجام آن مراحل مختلفی را طی کرد. همچنین خدمات ارائه‌دهنده شرکت‌های اجاره ماشین، فواید و مزایای زیادی به همراه دارد؛ اما باید در هنگام کرایه ماشین نکاتی را در نظر گرفت تا بتوان خودروی مناسب اجاره کرد.

نکات مهمی که قبل از اجاره ماشین باید بدانید!

قبل از اجاره خودرو حواستان به این چند نکته باشد!

_ اجاره ماشین موردنظر خود را مخصوصاً هنگام مناسبت‌های خاص در اسرع وقت انجام دهید.

_هنگام بررسی قبل از عقد قرارداد اجاره ماشین به همه‌چیز توجه کنید.قبل از امضای قرارداد حتماً همه جزئیات ظاهری و فنی خودرو موردنظر را چک کنید و هرگونه آسیب را به شرکت اطلاع دهید که پس‌ازدریافت آن مشکلی پیش نیاید.

_بسیاری از مشکلاتی که افراد در اجاره خودرو و تحویل و عودت خودرو با آن مواجه می‌شوند؛ ناشی از عدم بررسی کامل خودرو ازلحاظ مشکلات فنی و سلامت آن است. چراکه شرکت‌های کرایه خودرو  هنگام تحویل خودرو، به کوچک‌ترین جزئیات هم توجه می‌کنند تا به خودرو آسیبی وارد نشده باشد.

_ در قرارداد باید مدت قرارداد، مشخصات خودرویی که تحویل مشتری خواهد شد به‌طور کامل و مشخص قید شود.

_ اگر قرار است به‌جز شما شخص دیگری با خودرو رانندگی کند، حتماً در قرارداد ذکر کنید.

_ درصورتی‌که در مدت ‌زمان اجاره، خودرو به هر دلیلی دچار نقص فنی شود، قبل از هرگونه اقدامی باید به شرکت اجاره ماشین اطلاع داده شود و با هماهنگی شرکت و تشخیص آنان تعمیرات لازم انجام گیرد.

نکات کلی که قبل از خودرو اجاره ای باید بدانید!

نکات کلی که قبل از اجاره خودرو باید بدانید!

_ باک بنزین از موردهایی هست که باید به آن توجه داشته باشید: اگر باید خودرو را با باک پر تحویل شرکت دهید، هنگامی‌که برای عقد قرارداد می‌روید به منطقه‌ای که شرکت اجاره ماشین در آن مستقر هست دقت کنید و پمپ ‌بنزین نزدیک شرکت را به خاطر بسپارید تا قبل از تحویل خودرو به پمپ‌ بنزین رفته و باک آن را پرکنید.

_ اگر قصد شما، سفر با اعضای خانواده است، خودرویی را برای اجاره ماشین انتخاب کنید که ظرفیت آن برای تمام افراد مناسب باشد و تمام چمدان‌ها نیز جا شود.

_ مبلغی از ودیعه مشتری پس از اتمام قرارداد نزد شرکت باقی می‌ماند تا گواهی عدم خلافی خودرو در تاریخ ذکرشده در قرارداد اخذ گردد و پس‌ازآن تمامی مبلغ ودیعه به مشتری بازگردانده خواهد شد.

_در صورت بروز نقص فنی و یا تصادف، به سرعت با شرکت کرایه ماشین تماس بگیرید تا کارشناسان شما را راهنمایی نمایند.
_ساعت و روز تحویل گرفتن و تحویل دادن خودرو اجاره‌ای را به خاطر بسپارید تا بتوانید در زمان تعیین‌شده در قرارداد خودرو را تحویل دهید.

نکات لازم برای کاهش خطر در زمان کرایه ماشین

نکات لازم برای کاهش خطر در زمان اجاره خودرو

یکی از نگرانی‌ها و مشکلات مشتری‌ها هنگام اجاره ماشین ، احتمال تصادف، آسیب و خسارت به ماشین است (مخصوصاً هنگام اجاره ماشین های تشریفاتی و لوکس) و همین باعث می‌شود تا بسیاری از آن‌ها از این خدمات استفاده نکنند.

شرکت اجاره ماشین با دریافت مبلغی متناسب با نوع و مدل خودرو اجاره‌ای، بیمه ای در نظر می‌گیرد که اگر مشتری با خودروی اجاره‌ای تصادف کرد و یا با هرگونه مشکل دیگری مواجه شد، خسارت آن‌ها تا مقدار قابل‌توجهی جبران شود.

البته مشتریان باید این مطلب را بدانند که در مقابل خودرو کرایه‌ای، مانند خودروی شخصی و حتی بیشتر از آن مسئولیت دارند تا از قطعات و لوازم آن به‌خوبی مراقبت کنند.

مشتریان پس از امضای قرارداد و تحویل خودرو اجاره‌ای، در برابر سلامت و ضمانت خودرو متعهد هستند؛ بنابراین بهتر است که قوانین رانندگی را به‌طور کامل رعایت کنند و از رانندگی پرخطر بپرهیزند.

بیمه خودرو اجاره‌ای

یکی از مهم‌ترین موارد در قوانین کرایه ماشین، بیمه ماشین اجاره‌ شده است چراکه امنیت و آسودگی خیال را برای مشتری به همراه دارد. مشتری در هنگام امضاء قرارداد کرایه ماشین باید به شرایط بیمه خودرو دقت نماید و هرگونه سؤال و ابهامی در این مورد را از کارشناسان شرکت جویا شود.

ازاین‌رو سوئیچ  از سال 1390با بیش از 23 ایستگاه، در 15 شهر و تمامی فرودگاه‌های بین‌المللی ایران مشغول به فعالیت است.این مجموعه با سابقه‌ای 10 ساله در عرصه اجاره خودرو یک نام شناخته شده در ایران است و با ارائه طیف وسیعی از خودروها در کلاس‌های اقتصادی تا لوکس فعالیت خود را آغاز نموده است.

سوییچ یک تجربه منحصربه فرد و فراموش نشدنی در اجاره خودرو است که با ارائه پکیج های بیمه‌ای مختلف آماده خدمت رسانی به مشتریان گرامی می‌باشد.

افت قیمت خودرو 

زمانی که خودروی اجاره ای دچار حادثه ای می شود و خسارت می بیند; در هنگام عودت خودرو، شرکتهای اجاره دهنده مبلغی بابت افت قیمت خودرو اجاره ای از مشتری دریافت می کنند.  اما سوئیچ ایران در هنگام بروز حادثه برای خودروهای اجاره ای ناوگان خود هیچ مبلغی تحت عنوان “افت قیمت خودرو” در صورت بروز خسارت دریافت نمی کند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجاره ماشین