نسل جدید کیا اسپورتیج معرفی شد

اجاره روزانه
به این مطلب امتیاز دهید
اجاره روزانه خودرو

کمپانی کیا سرانجام از نسل جدید کیا اسپورتیج پرده برداشت و خبر از تغییراتی اساسی را نسبت به نسخه قبل دارد.

براساس خبرهای منتشرشده، قرار است این کراس اوور اواخر سال جاری تولید شود و به بسیاری از بازارهای جهان ورود کند. طراحی نسل جدید کیا اسپورتیج یک طراحی خاص و متمایز است و تفاوت بسیاری با نسل قبلی این مدل دارد. در واقع نسل جدید کیا اسپورتیج در عین متفاوت بودن، ظرافت و زیبایی را هم در خطوط بدنه دارد.

اجاره خودرو

اوج تکنولوژی در طراحی داخلی کابین اسپورتیج جدید

درون نسل جدید کیا اسپورتیج به سبک سورنتوی جدید و طراحی متفاوت نسبت به نسل قبل آن است. دریچه های سیستم تهویه با طراحی سه بعدی و برجسته الهام از طراحی چراغ های جلو (بومرنگی) را دارند و تعویض حالت دنده به وسیله صفحه ای گرد و چرخان انجام می شود. پایین تر از این صفحه، تنظیم حالت رانندگی را می بینیم و دکمه های مربوط به گرم‌کن و سردکن صندلی ها هم در این قسمت دیده می شوند. نکته دیگری که در کابین نسل جدید اسپورتیج می بینیم صفحه نمایش یکپارچه ای است که دو صفحه نمایش مربوط به سیستم های اطلاعات و سرگرمی و جلوآمپر دیجیتال در آن قرار گرفته اند. این نوع طراحی با محوریت تمرکز راننده همان چیزی است که در کیا EV6 هم دیده بودیم و در این مورد شباهت این دو خودرو بسیار زیاد است.

اجاره روزانه خودرو

طراحی بدنه در نسل جدید کیا اسپورتیج

تفاوت ظاهری نسل جدید کیا اسپورتیج نسبت به نسل قبلی آن به آسانی قابل رؤیت است، چراکه در جلو یک جلوپنجره مشبک برجسته را با رنگ زمینه مشکی می بینیم که نسبت به مدل قبلی کاملاً متفاوت است. در امتداد این جلوپنجره چراغ های روشنایی روز دیده می شود که طرحی بومرنگی دارند و در گوشه چراغ های اصلی را می بینیم که قرارگیری این چراغ ها در آن مکان، نمایشگر لایه بندی در طراحی جلوی نسل جدید اسپورتیج می باشد.

 دو مشخصه کلی در طراحی جلو دیده می شود که در توسان جدید هم وجود داشت؛ اول این که طراحی متفاوت چراغ ها را در این خودرو داریم که قبل تر در هیچ محصول کیا دیده نشده بود و دوم سبک خاص طراحی جلوپنجره و ورودی های هواست که تا کنون در خودرویی از این کمپانی دیده نشده است…

در نسل جدید کیا اسپورتیج تمامی تحدبی که در قطعات مختلف مثل درها و گلگیر دیده می شد حذف شده و حالت حبابی بدنه تغییر کرده است. لازم به ذکر است که در این نسل خطوط شکسته و جدید طراحی اضافه شده است تا سبک کاملاً جدید و خاصی را در طراحی این خودرو نمایان کند. در نمای عقب الهام از طراحی مدل EV6 کاملاً مشخص است. در کنار بدنه خطی دیده می شود که از گلگیر جلو تا در عقب کشیده شده و ادامه آن بالاتر و تا انتهای ستون D کشیده می شود تا ظاهری چابک تر را در اسپورتیج جدید ببینیم. گرچه در طراحی در و شیشه عقب ساده سازی بیش تری را می بینیم، اما اساس طراحی با EV6 یکسان است.

مشتریانی که به دنبال خرید مدلی از کیا اسپورتیج جدید هستند که از نظر ظاهری متفاوت تر وخاص تر باشد باید تریم X-Line این خودرو را انتخاب کنند که در این تریم طراحی سپرها متفاوت و قطعات مشکی رنگ بیش تری در بدنه دیده می شود. همچنین این مدل تریم داخلی متفاوتی هم دارد و در داخل آن از قطعاتی با روکش چرم و چوب متفاوت در صندلی ها استفاده شده است.

مشخصات فنی و عرضه به بازار جهانی

در مورد مشخصات فنی کیا اسپورتیج هنوز کمپانی کیا به طور رسمی مطلبی را منتشر نکرده است، اما می دانیم که نسل جدید کیا اسپورتیج نسخه پلاگین هیبرید خواهد داشت. در مورد انواع پیشرانه ها هم احتمال می رود که اشتراک زیادی را با توسان جدید ببینیم، اما باید منتظر انتشار رسمی مشخصات فنی این خودرو باشیم. کیا اسپورتیج جدید در ماه های آینده به بازار جهانی ورود خواهد داشت و باید ناظر آن باشیم که آیا این کراس اوور محبوب کره ای با طراحی کاملاً جدید همچنان می تواند فروش بالایی داشته باشد یا نه.

برای اجاره کیا اسپرتیج اینجا کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجاره روزانه